Urheilun ohjelmatietoja

Sivustoa
		sponsoroi SatShop.fi

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#1
Itse en ymmärrä urheilun päälle mitään, mutta onko tälläiselle mitään tarvetta?
(Kunhan vain huvikseni noukin noita scriptillä web-sivulta)
Urheilu | Iltapulu.fi
Yle TV2 - Sports - TV-opas
MTV3 - Sports - TV-opas
Yle Urheilu
Ottelu.fi

26.9 Ti 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga: Dortmund - Real Madrid - Toisen kierroksen ottelu Dortmund - Real Madrid.

28.9 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.

30.9 La 11:00 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Ossi Oikarinen ja Mika Salo.
30.9 La 14:00 (YLE TV2) Pyöräilyä - Pyöräilykauden päätöskisa.
30.9 La 15:40 (YLE TV2) Suunnistuksen maailmancup - Keskimatkan kilpailut.
30.9 La 16:30 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Studiossa Tomi Tuominen, Ossi Oikarinen ja Mika Salo.
30.9 La 17:05 (YLE TV2) Käsipallon SM: Dicken - HIFK - Käsipallon naisten ottelu Dicken - HIFK.

01.10 Su 08:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Ossi Oikarinen ja Mika Salo.
01.10 Su 14:45 (YLE TV2) MotorSport Extra: Rallicrossin SM - Rallicrossin viisiosainen SM-sarja tarjosi kauden mittaan todella tiukkoja finaalitaisteluita.
01.10 Su 15:15 (YLE TV2) Suunnistuksen maailmancup - Sprinttikilpailut.
01.10 Su 17:05 (YLE TV2) Käsipallon SM: Cocks - BK-46 - Käsipallon miesten ottelu Cocks - BK-46.
01.10 Su 22:30 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Selostus: Niki Juusela, asiantuntijat: Ossi Oikarinen ja Mika Salo.

02.10 Ma 11:00 (MTV3) Formula 1: Malesian osakilpailu - Formula 1: osakilpailu.

05.10 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.

06.10 Pe 19:00 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Wiler-Ersigen - SPV - Suora lähetys miesten puolivälierästä.
06.10 Pe 21:20 (YLE TV2) Jalkapallon MM 2018 karsinta: CRO - FIN - Kroatia - Suomi.
06.10 Pe 00:30 (YLE TV2) Jalkapallon MM 2018 karsinta - Kooste muista päivän otteluista.
06.10 Pe 08:00 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Tommi Pärmäkoski ja Mika Salo.

07.10 La 11:00 (JIM) MM-rallicross: Saksa, Highlights - Ei lisätietoja.
07.10 La 15:25 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Classic - Chodov/Weissenfels - Suora lähetys miesten välierästä.
07.10 La 15:35 (YLE TV2) MotorSport Extra: Rallin SM - Kooste rallin SM-sarjan päätösratkaisuista Tampereelta.
07.10 La 16:05 (YLE TV2) Lentopallon mestaruusliiga: LP Viesti - HPK - Naisten lentopalloliigan ottelu LP Viesti - HPK.
07.10 La 18:25 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Falun - Wiler-Ersigen/SPV - Suora lähetys miesten välierästä.
07.10 La 18:30 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Studiossa Tomi Tuominen, Tommi Pärmäkoski ja Mika Salo.
07.10 La 19:10 (YLE TV2) Taitoluistelun Finlandia Trophy - Jäätanssin lyhyt tanssi, parien ja miesten vapaaohjelma sekä muodostelmaluistelun vapaaohjelma.

08.10 Su 06:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Tommi Pärmäkoski ja Mika Salo.
08.10 Su 11:25 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Naisten loppuottelu - Suora lähetys.
08.10 Su 14:05 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Miesten loppuottelu - Suora lähetys.
08.10 Su 14:45 (YLE TV2) Ratsastuksen maailma - Ratsastuksen maailma esittelee hevosurheilua monesta eri näkökulmasta.
08.10 Su 15:35 (YLE TV2) Porkkala Swimrun - Porkkala Swimrun -uintijuoksukilpailu käytiin heinäkuussa 2017 Suomenlahden upeassa saaristossa.
08.10 Su 16:05 (YLE TV2) Lentopallon mestaruusliiga: VaLePa - Hurrikaani - Miesten lentopalloliigan ottelu VaLePa - Hurrikaani.
08.10 Su 19:10 (YLE TV2) Taitoluistelun Finlandia Trophy - Naisten vapaaohjelma ja jäätanssin vapaatanssi.
08.10 Su 22:30 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Selostus: Niki Juusela, asiantuntijat: Mika Salo ja Tommi Pärmäkoski.
 
Viimeksi muokattu:

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#4
09.10 Ma 11:00 (MTV3) Formula 1: Japanin osakilpailu - Formula 1: osakilpailu.
09.10 Ma 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon MM 2018 karsinta: FIN - TUR - Suomi - Turkki.

10.10 Ti 00:25 (YLE TV2) Jalkapallon MM 2018 karsinta - Kooste muista päivän otteluista.
10.10 Ti 18:45 (Sub) Champions Hockey League - TPS - Nottingham.

13.10 Pe 11:50 (YLE TV2) Jalkapallon Suomen Cup: Naisten loppuottelu - Jalkapallon naisten Suomen Cupin loppuottelu HJK - PK-35.
13.10 Pe 16:20 (YLE TV2) MotorSport Extra: Rallin SM - Rallin 7 osakilpailua käsittänyt SM-sarja tarjosi jälleen huimia kamppailuja kaikissa neljässä luokassa.
13.10 Pe 16:50 (YLE TV2) Korisliiga: Hyvinkään Ponteva - Tapiolan Honka - Naisten Korisliigan ottelu Hyvinkään Ponteva - Tapiolan Honka.

14.10 La 16:20 (YLE TV2) MotorSport Extra: Rallin SM - Rallin 7 osakilpailua käsittänyt SM-sarja tarjosi jälleen huimia kamppailuja kaikissa neljässä luokassa.
14.10 La 16:50 (YLE TV2) Korisliiga: Hyvinkään Ponteva - Espoo United - Naisten Korisliigan ottelu Hyvinkään Ponteva - Espoo United.

15.10 Su 13:50 (YLE TV2) Jalkapallon Suomen cup - Jalkapallon naisten Suomen cupin loppuottelu.
15.10 Su 16:48 (YLE TV2) Korisliiga: Kataja - Salon Vilpas - Miesten Korisliigan ottelu Kataja - Salon Vilpas.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#5
16.10 Ma 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga: Manchester City - Napoli - Kolmannen kierroksen ottelu Manchester City - Napoli.

17.10 Ti 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga - Kolmannen kierroksen ottelu.

19.10 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.
19.10 To 14:00 (MTV3) Strongman Champions League - Ei lisätietoja.
19.10 To 19:50 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Lyhytohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix.

20.10 Pe 14:00 (MTV3) Strongman Champions League: Finnish Open - Finnish Open.
20.10 Pe 19:50 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Lyhytohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix.
20.10 Pe 22:40 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Naisten lyhytohjelma - Taitoluistelun Grand Prix.

21.10 La 13:00 (YLE TV2) Horse Show - Kouluratsastus.
21.10 La 14:00 (YLE TV2) Horse Show - Esteratsastuksen GP.
21.10 La 16:45 (YLE TV2) MotorSport - Moottoriurheilun ajankohtaisohjelma.
21.10 La 17:16 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Vapaaohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix.
21.10 La 18:30 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Ei lisätietoja.
21.10 La 20:00 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Naisten vapaaohjelma - Taitoluistelun Grand Prix.
21.10 La 22:35 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Ei lisätietoja.

22.10 Su 03:00 (Nelonen) Ruutu esittää: NBA LIVE Chicago Bulls - San Antonio Spurs - Ei lisätietoja.
22.10 Su 14:40 (YLE TV2) Horse Show - Kouluratsastus.
22.10 Su 15:15 (YLE TV2) Horse Show - Esteratsastuksen maailmancup.
22.10 Su 18:00 (YLE TV2) Jalkapallon naisten MM-karsinta: FIN - SRB - Naisten MM-karsintaottelu Suomi - Serbia.
22.10 Su 18:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Ei lisätietoja.
 
Viimeksi muokattu:

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#6
23.10 Ma 01:05 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Ei lisätietoja.
23.10 Ma 11:00 (MTV3) Formula 1: USAn osakilpailu - Formula 1: osakilpailu.

26.10 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.

27.10 Pe 18:30 (YLE TV2) Mestis: SaPKo - Ketterä - Mestiksen ottelu SaPKo - Ketterä.
27.10 Pe 12:15 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Naisten ja miesten sprinttikilpailut (v).
27.10 Pe 14:20 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Lyhytohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix.

28.10 La 12:15 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Naisten ja miesten sprinttikilpailut (v).
28.10 La 14:20 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Lyhytohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix.
28.10 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Ei lisätietoja.
28.10 La 16:20 (YLE TV2) MotorSport - Moottoriurheilun ajankohtaisohjelma.
28.10 La 16:50 (YLE TV2) Käsipallon MM-karsinta: FIN - RUS - Käsipallon MM-karsintaottelu Suomi - Venäjä.
28.10 La 18:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Ei lisätietoja.
28.10 La 22:35 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Ei lisätietoja.

29.10 Su 01:00 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Sölden - Alppihiihdon maailmancup.
29.10 Su 10:45 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Naisten viesti 3 x 4 km.
29.10 Su 11:50 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Miesten viesti 3 x 6 km.
29.10 Su 12:00 (MTV3) Strongman Champions League: Suomen osakilpailu - Suomen osakilpailu.
29.10 Su 13:10 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Vapaaohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix.
29.10 Su 18:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Ei lisätietoja.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#7
30.10 Ma 00:00 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Ei lisätietoja.
30.10 Ma 01:00 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Sölden - Alppihiihdon maailmancup.
30.10 Ma 11:00 (MTV3) Formula 1: Meksikon osakilpailu - Formula 1: osakilpailu.

31.10 Ti 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga: Roma - Chelsea - Neljännen kierroksen ottelu Roma - Chelsea.

01.11 Ke 12:00 (YLE TV2) 100 päivää PyeongChangiin - Etelä-Korean PyeongChangin talviolympialaisten alkuun on tasan 100 päivää aikaa. ?
01.11 Ke 18:00 (YLE TV2) 100 päivää PyeongChangiin - Etelä-Korean PyeongChangin talviolympialaisten alkuun on tasan 100 päivää aikaa.

03.11 Pe 18:30 (YLE TV2) Mestis: Espoo United - RoKi - Mestiksen ottelu Espoo United - RoKi.
03.11 Pe 14:45 (MTV3) Pelisilmä - Ei lisätietoja.
03.11 Pe 16:45 (YLE TV2) MotorSport - Moottoriurheilun ajankohtaisohjelma.
03.11 Pe 17:15 (YLE TV2) MotorSport Extra: Enduron MM - Enduromoottoripyöräilyn MM-sarja kierteli jälleen ympäri Eurooppaa.

04.11 La 17:15 (YLE TV2) MotorSport Extra: Enduron MM - Enduromoottoripyöräilyn MM-sarja kierteli jälleen ympäri Eurooppaa.

05.11 Su 13:00 (MTV3) Strongman Champions League: World Championships - World Championships.
05.11 Su 15:55 (YLE TV2) Ratsastuksen maailma - Ratsastuksen maailma esittelee hevosurheilua monesta eri näkökulmasta.
05.11 Su 16:50 (YLE TV2) Boulderoinnin SM - Kooste boulderointikiipeilyn SM-kilpailuista.
 
Viimeksi muokattu:

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#8
08.11 Ke 20:30 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: SWE - CZE - Kooste Euro Hockey Tourin ottelusta Ruotsi - Tsekki.
08.11 Ke 22:55 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: SUI - CAN - Kooste Euro Hockey Tourin ottelusta Sveitsi - Kanada.

09.11 To 18:00 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: RUS - FIN - Euro Hockey Tourin ottelu Venäjä - Suomi.
09.11 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.

11.11 La 10:40 (YLE TV2) Alppihiihdon MC: Naisten pujottelu - Naisten pujottelun 1.
11.11 La 12:30 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: CAN - SWE - Kooste Euro Hockey Tourin ottelusta Kanada - Ruotsi.
11.11 La 13:45 (YLE TV2) Alppihiihdon MC: Naisten pujottelu - Naisten pujottelun 2.
11.11 La 14:55 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Miesten 500 metrin kilpailu.
11.11 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Ei lisätietoja.
11.11 La 15:20 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: SUI - RUS - Kooste Euro Hockey Tourin ottelusta Sveitsi - Venäjä.
11.11 La 16:35 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Kooste pikaluistelun maailmancupin päivän kilpailuista.
11.11 La 17:00 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: FIN - SWE - Euro Hockey Tourin ottelu Suomi - Ruotsi.
11.11 La 17:30 (MTV3) Formula 1 Varikkosuora - Ei lisätietoja.
11.11 La 22:35 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Formula 1 Paalupaikka.

12.11 Su 10:40 (YLE TV2) Alppihiihdon MC: Miesten pujottelu - Miesten pujottelun 1.
12.11 Su 13:45 (YLE TV2) Alppihiihdon MC: Miesten pujottelu - Miesten pujottelun 2.
12.11 Su 15:00 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: CZE - RUS - Kooste Euro Hockey Tourin ottelusta Tsekki - Venäjä.
12.11 Su 16:00 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Ei lisätietoja.
12.11 Su 16:20 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Naisten ja miesten 1 000 metrin kilpailut.
12.11 Su 17:00 (YLE TV2) Jääkiekon EHT: FIN - CAN - Euro Hockey Tourin ottelu Suomi - Kanada.
12.11 Su 20:00 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Kooste pikaluistelun maailmancupin päivän kilpailuista.
12.11 Su 22:30 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Ei lisätietoja.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#9
13.11 Ma 11:00 (MTV3) Formula 1: Brasilian osakilpailu - Formula 1: osakilpailu.

16.11 To 18:30 (YLE TV2) Mestis: Hermes - Peliitat - Mestiksen ottelu Hermes - Peliitat.

17.11 Pe 22:40 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Miesten 500 m:n ja 1 000 m:n kilpailut.

18.11 La 10:05 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Naisten 6,6 km (p).
18.11 La 11:00 (JIM) MM-rallicross: Etelä-Afrikka, Highlights - Ei lisätietoja.
18.11 La 11:15 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Miesten 10 km (p).
18.11 La 14:50 (YLE TV2) Mäkihypyn SM - Mäkihypyn SM-kilpailut HS 90.
18.11 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Ei lisätietoja.
18.11 La 16:45 (YLE TV2) MotorSport - Moottoriurheilun ajankohtaisohjelma.
18.11 La 17:15 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Naisten ja miesten 500 m:n kilpailut.

19.11 Su 10:55 (YLE TV2) Yhdistetyn SM - Yhdistetyn mäkiosuus HS 90.
19.11 Su 11:15 (YLE TV2) Yhdistetyn SM - Yhdistetyn hiihto-osuus 10 km.
19.11 Su 12:20 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Naisten 10 km takaa-ajokilpailu (v).
19.11 Su 13:05 (YLE TV2) Hiihdon Suomen cup - Miesten 15 km takaa-ajokilpailu (v).
19.11 Su 18:20 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Kooste pikaluistelun maailmancupin kilpailuista.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#10
21.11 Ti 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga: Sevilla - Liverpool - Viidennen kierroksen ottelu Sevilla - Liverpool.

23.11 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.
23.11 To 22:47 (Yle Teema & Fem) He pelaavat rahasta - (1975) Ammatikseen pelaavien suomalaisurheilijoiden käsityksiä siitä, onko rahasta pelaaminen kannattavaa, Veli-Pekka Ketola, Heikki Riihiranta, Timo Rahja, Jukka-Pekka Laine ja Arto Tolsa.
23.11 To 23:09 (Yle Teema & Fem) Välierä: Pauli Nevala - keihäänheittäjä - (1968) Huippu-urheilija, keihäänheittäjä Pauli Nevala kotona, koulussa ja kentällä sekä kunnanjohtajan haastattelu.

24.11 Pe 13:10 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Sprinttihiihdot - Naisten ja miesten sprinttihiihdot.
24.11 Pe 15:02 (Yle Teema & Fem) He pelaavat rahasta - (1975) Ammatikseen pelaavien suomalaisurheilijoiden käsityksiä siitä, onko rahasta pelaaminen kannattavaa, Veli-Pekka Ketola, Heikki Riihiranta, Timo Rahja, Jukka-Pekka Laine ja Arto Tolsa.
24.11 Pe 15:20 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Yhdistetyn mäki - Yhdistetyn mäkiosuus HS 142.
24.11 Pe 15:24 (Yle Teema & Fem) Välierä: Pauli Nevala - keihäänheittäjä - (1968) Huippu-urheilija, keihäänheittäjä Pauli Nevala kotona, koulussa ja kentällä sekä kunnanjohtajan haastattelu.
24.11 Pe 18:00 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Yhdistetyn 5 km - Yhdistetyn hiihto-osuus 5 km.
24.11 Pe 18:40 (YLE TV2) Koripallon MM 2019 karsinta: BUL - FIN - Koripallon miesten MM-karsintaottelu Bulgaria - Suomi.
24.11 Pe 22:00 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Mäkihypyn karsinta - Mäkihypyn karsintakilpailu HS 142.

25.11 La 10:30 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Yhdistetyn mäki - Yhdistetyn mäki HS 142.
25.11 La 11:30 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Hiihto N 10 km (v) - Naisten 10 km hiihto (v).
25.11 La 13:00 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Ei lisätietoja.
25.11 La 13:20 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Hiihto M 15 km (v) - Miesten 15 km hiihto (v).
25.11 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Ei lisätietoja.
25.11 La 15:20 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Yhdistetyn 10 km - Yhdistetyn hiihto-osuus 10 km.
25.11 La 16:20 (YLE TV2) MotorSport - Moottoriurheilun ajankohtaisohjelma.
25.11 La 16:50 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Joukkuemäki - Joukkuemäen kilpailu HS 142.
25.11 La 18:30 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Formula 1 Paalupaikka.

26.11 Su 10:25 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: N 10 km takaa-ajokilpailu - Naisten 10 km (p) takaa-ajokilpailu.
26.11 Su 11:35 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Yhdistetyn mäki - Yhdistetyn mäkiosuus HS 142.
26.11 Su 12:50 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: M 15 km takaa-ajokilpailu - Miesten 15 km (p) takaa-ajokilpailu.
26.11 Su 13:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Ei lisätietoja.
26.11 Su 13:55 (YLE TV1) Jalkapallon naisten MM-karsinta: FIN - ISR - Naisten MM-karsintaottelu Suomi - Israel.
26.11 Su 14:20 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Yhdistetyn 10 km - Yhdistetyn hiihto-osuus 10 km.
26.11 Su 15:05 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Parisekaviesti - Parisekaviesti.
26.11 Su 15:55 (YLE TV2) Hiihtolajien MC: Mäkihyppy HS 142 - Mäkikilpailu HS 142.
26.11 Su 18:00 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Sekaviesti - Sekaviesti.
26.11 Su 19:30 (YLE TV2) Hiihdon Ski Classics - Pro Team Tempo -kisa, 11 km.
26.11 Su 22:30 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Ei lisätietoja.
 

Raitsa

Ylläpitäjä
Ylläpitäjä
Kirjala
Laitteisto
Sony VPL-HW55ES + Stewart Firehawk 182cm, LibreElec + Intel NUC, 2 * nVidia Shield, LG 55B6V, Vu+ Uno4k & T90+8lnb, 28Tb Thecus N7510 NAS, Denon AVR-X1100W, AMX+ 3*Ipad, 3*KefQ1, 4*KefQ2DS, Elac S12EQ
#12
Ottelu.fi on mainittu jo viestissä 1 ja 3.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#13
27.11 Ma 11:00 (MTV3) Formula 1: Abu Dhabin osakilpailu - Formula 1: osakilpailu.
27.11 Ma 12:02 (Yle Teema & Fem) He pelaavat rahasta - (1975) Ammatikseen pelaavien suomalaisurheilijoiden käsityksiä siitä, onko rahasta pelaaminen kannattavaa, Veli-Pekka Ketola, Heikki Riihiranta, Timo Rahja, Jukka-Pekka Laine ja Arto Tolsa.
27.11 Ma 12:24 (Yle Teema & Fem) Välierä: Pauli Nevala - keihäänheittäjä - (1968) Huippu-urheilija, keihäänheittäjä Pauli Nevala kotona, koulussa ja kentällä sekä kunnanjohtajan haastattelu.
27.11 Ma 18:00 (YLE TV2) Koripallon MM 2019 karsinta: FIN - CZE - Koripallon miesten MM-karsintaottelu Suomi - Tshekki.

29.11 Ke 18:00 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten normaalimatka - Naisten 15 km.

30.11 To 18:00 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten normaalimatka - Miesten 20 km.
30.11 To 21:05 (YLE TV2) Lasse Virén - Jälkikaikuja - Dokumentti luotaa nelinkertaisen olympiavoittajan uran ja elämän painopisteet.
30.11 To 17:00 (YLE TV1) Fifan jalkapallon MM 2018: Lohkoarvonta - Ei lisätietoja.
30.11 To 18:30 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten pikamatka - Naisten pikamatka.

02.12 La 14:30 (YLE TV2) Hiihdon Ski Classics - Kooste Sgambedan 35 kilomentrin kisasta.
02.12 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Pelisilmä kokoaa yhteen lauantain kiinnostavimman urheilun ja tärkeimmät pelikohteet Vakioveikkauksesta, Totosta ja vedonlyönnistä.
02.12 La 15:35 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten pikamatka - Miesten pikamatka.
02.12 La 16:55 (YLE TV2) Salibandyn naisten MM: FIN - CZE - Suomi - Tshekki.
02.12 La 23:20 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Maailmancupin osakilpailu.

03.12 Su 14:05 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu - Naisten takaa-ajokilpailu.
03.12 Su 14:55 (YLE TV2) Seinäkiipeilyn PM - Kooste seinäkiipeilyn Pohjoismaiden mestaruuskilpailuista.
03.12 Su 16:05 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten takaa-ajokilpailu - Miesten takaa-ajokilpailu.
03.12 Su 16:55 (YLE TV2) Salibandyn naisten MM: FIN - NOR - Suomi - Norja.
03.12 Su 19:20 (MTV3) Hiihto Extra - Urheiluextra.

PS: Nämä ovat lähinnä Suomen yleisiltä kanavilta tulevia urheiluohjelmia. Ottelu.fi taas näyttäisi olevan keskittynyt enemmän maksullisilta kanavilta tulevaan urheiluun.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#14
04.12 Ma 14:00 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Maailmancupin osakilpailu.
04.12 Ma 14:50 (YLE TV2) Salibandyn naisten MM: LAT - FIN - Latvia - Suomi.

05.12 Ti 18:00 (Nelonen) Liigastudio - Ei lisätietoja.
05.12 Ti 18:30 (Nelonen) Helsinki Ice Challenge LIVE: HIFK - Kärpät - Ei lisätietoja.
05.12 Ti 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga - Kuudennen kierroksen ottelu.
05.12 Ti 10:00 (YLE TV2) Lasse Virén - Jälkikaikuja - Dokumentti luotaa nelinkertaisen olympiavoittajan uran ja elämän painopisteet.

06.12 Ke 11:05 (YLE TV2) MM Jääkiekko 1995: Vielä kerran - Tätä on toivottu.
06.12 Ke 14:10 (YLE TV2) Sotshin suomalaiset juhlahetket - Sotshin olympialaisten suomalaiset menestyshetket miesten pariviestin kultajuhlista Teemu Selänteen maajoukkueuran päättäneeseen olympiapronssiin.
06.12 Ke 15:10 (YLE TV2) Lauri Markkanen Special - Koripalloilija Lauri Markkasen huikea nousu vuodessa maailman huipulle.
06.12 Ke 15:12 (YLE TV2) Matkalla supertähdeksi - Lauri Markkanen - Koripallolupaus Lauri Markkasen tie Jyväskylästä legendaarisen Chicago Bullsin organisaatioon.
06.12 Ke 15:55 (YLE TV2) Lauri Markkanen Special - Koripalloilija Lauri Markkasen huikea nousu vuodessa maailman huipulle.

07.12 To 16:00 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Lyhytohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix, finaali.
07.12 To 18:00 (YLE TV2) Salibandyn naisten MM: Puolivälierä - Puolivälierä.
07.12 To 12:25 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten pikamatka - Miesten pikamatka.
07.12 To 13:50 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Naiset ja miehet - Taitoluistelun Grand Prix, finaali.
07.12 To 15:05 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten pikamatka - Naisten pikamatka.

08.12 Pe 17:50 (YLE TV2) Salibandyn naisten MM: Välieräottelu - Välieräottelu.
08.12 Pe 22:40 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Maailmancupin osakilpailu.

09.12 La 00:35 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: St. Moritz - Alppihiihdon maailmancup.
09.12 La 13:10 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten takaa-ajokilpailu - Miesten takaa-ajokilpailu.
09.12 La 13:55 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Vapaaohjelmat - Taitoluistelun Grand Prix, finaali.
09.12 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Pelisilmä kokoaa yhteen lauantain kiinnostavimman urheilun ja tärkeimmät pelikohteet Vakioveikkauksesta, Totosta ja vedonlyönnistä.
09.12 La 15:40 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu - Naisten takaa-ajokilpailu.
09.12 La 16:20 (YLE TV2) Freestylen MC - Freestylen kumparelaskun maailmancup.
09.12 La 17:50 (YLE TV2) Salibandyn naisten MM: Loppuottelu - Loppuottelu.
09.12 La 23:05 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Maailmancupin osakilpailu.

10.12 Su 00:25 (MTV3) Appihiihdon ja hiihdon maailmancup: St. Moritz - Alppihiihdon ja hiihdon maailmancup.
10.12 Su 11:10 (YLE TV2) Taitoluistelun GP: Loppunäytös - Taitoluistelun Grand Prix, finaali.
10.12 Su 12:20 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten viesti - Miesten viesti.
10.12 Su 14:05 (YLE TV2) Ratsastuksen maailma - Ratsastuksen maailma esittelee hevosurheilua monesta eri näkökulmasta.
10.12 Su 15:00 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten viesti - Naisten viesti.
10.12 Su 16:55 (YLE TV2) Lasse Virén - Jälkikaikuja - Dokumentti luotaa nelinkertaisen olympiavoittajan uran ja elämän painopisteet.
10.12 Su 19:20 (MTV3) Hiihto Extra - Urheiluextra.
10.12 Su 23:05 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Maailmancupin osakilpailu.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#15
11.12 Ma 00:35 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: St.Moritz - Alppihiihdon maailmancup.
11.12 Ma 01:35 (MTV3) Hiihdon maailmancup: Davos - Hiihdon maailmancup.

13.12 Ke 18:30 (YLE TV2) Uinnin EM - Kööpenhamina, Tanska.
13.12 Ke 19:15 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: CZE - FIN - Venäjän turnauksen ottelu Tshekki - Suomi.

14.12 To 15:05 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten pikamatka - Naisten pikamatka.
14.12 To 18:00 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: RUS - SWE - Venäjän turnauksen ottelu Venäjä - Ruotsi.
14.12 To 20:00 (YLE TV2) Uinnin EM - Kööpenhamina, Tanska.

15.12 Pe 13:45 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: FIN - KOR - Venäjän turnauksen ottelu Suomi - Etelä-Korea.
15.12 Pe 16:25 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten pikamatka - Miesten pikamatka.
15.12 Pe 18:00 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: CZE - CAN - Venäjän turnauksen ottelu Tshekki - Kanada.

16.12 La 12:35 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu - Naisten takaa-ajokilpailu.
16.12 La 13:20 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: KOR - SWE - Venäjän turnauksen ottelu Etelä-Korea - Ruotsi.
16.12 La 15:00 (YLE TV2) Pääpeli: Marcus Sandell - kuolemanpelko - Saako urheilija pelätä? Pelko on luonnollinen tunne, jonka hallitsemista hengenvaarallisesti loukkaantunut alppihiihtäjä Marcus Sandell on joutunut opettelemaan.
16.12 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Pelisilmä kokoaa yhteen lauantain kiinnostavimman urheilun ja tärkeimmät pelikohteet Vakioveikkauksesta, Totosta ja vedonlyönnistä.
16.12 La 15:35 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten takaa-ajokilpailu - Miesten takaa-ajokilpailu.
16.12 La 16:25 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: RUS - CAN - Venäjän turnauksen ottelu Venäjä - Kanada.
16.12 La 18:20 (YLE TV2) Uinnin EM - Kööpenhamina, Tanska.

17.12 Su 00:25 (MTV3) Yhdistetyn ja mäkihypyn maailmancup: Ramsau ja Engelberg - Yhdistetyn ja mäkihypyn maailmancup.
17.12 Su 12:35 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten yhteislähtö - Naisten yhteislähtö.
17.12 Su 13:30 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: SWE - CZE - Venäjän turnauksen ottelu Ruotsi - Tshekki.
17.12 Su 15:10 (YLE TV2) Pääpeli: Noora Räty, yksilö joukkueessa - Urheilijoiden tasapäistäminen tappaa vahvat persoonat.
17.12 Su 15:40 (YLE TV2) Jääkiekon Euro Hockey Tour: RUS - FIN - Venäjän turnauksen ottelu Venäjä - Suomi.
17.12 Su 18:30 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten yhteislähtö - Miesten yhteislähtö.
17.12 Su 19:00 (YLE TV2) Uinnin EM - Kööpenhamina, Tanska.
17.12 Su 19:20 (MTV3) Hiihto Extra - Urheiluextra.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#16
18.12 Ma 00:35 (MTV3) Yhdistetyn ja mäkihypyn maailmancup: Ramsau ja Engelberg - Yhdistetyn ja mäkihypyn maailmancup.

21.12 To 13:45 (YLE TV2) Huippupalloilua: Real Madrid - Barcelona - La Ligan sarjaottelu Real Madrid - Barcelona.
21.12 To 16:00 (YLE TV2) Pääpeli: Roope Tonteri - vaiettu totuus - Lumilautailun imago pursuaa hyvää fiilistä ja rentoa meininkiä.

23.12 La 19:45 (YLE TV2) Huippupalloilua: New York Islanders - Winnipeg Jets - NHL:n sarjaottelu New York Islanderr - Winnipeg Jets.

24.12 Su 18:00 (Nelonen) Liigastudio - Ei lisätietoja.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#17
26.12 Ti 18:30 (Nelonen) Liiga: - Ei lisätietoja.
26.12 Ti 22:33 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: CAN - FIN - Kanada - Suomi.

27.12 Ke 10:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: CAN - FIN - Kooste ottelusta Kanada - Suomi.
27.12 Ke 18:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: CAN - FIN - Kooste ottelusta Kanada - Suomi.
27.12 Ke 18:55 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: FIN - DEN - Suomi - Tanska.

29.12 Pe 01:30 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Lienz - Alppihiihdon maailmancup.
29.12 Pe 18:30 (YLE TV2) Mestis: K-Vantaa - KeuPa - Mestiksen ottelu K-Vantaa - KeuPa.
29.12 Pe 21:00 (YLE TV2) Leijonien olympiamitalit: 2014 - Ohjelmassa muistellaan Suomen saavuttamia jääkiekkoilun miesten olympiamitaleita.
29.12 Pe 22:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: CAN - USA - Kanada - Yhdysvallat.
29.12 Pe 00:45 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Lienz - Alppihiihdon maailmancup.

30.12 La 01:40 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Oberstdorf karsinta - Mäkihypyn maailmancup.
30.12 La 10:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: CAN - USA - Kooste ottelusta Kanada - Yhdysvallat.
30.12 La 11:30 (YLE TV2) Cheerleadingin SM - Cheerleadingin SM-kilpailut 2017.
30.12 La 22:55 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: FIN - SVK - Suomi - Slovakia.

31.12 Su 00:40 (MTV3) Hiihdon maailmancup: Lenzerheide - Hiihdon maailmancup.
31.12 Su 01:35 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Obersdorf - Mäkihypyn maailmancup.
31.12 Su 10:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: FIN - SVK - Kooste ottelusta Suomi - Slovakia.
31.12 Su 17:30 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: FIN - SVK - Kooste ottelusta Suomi - Slovakia.
31.12 Su 19:20 (MTV3) Hiihto Extra - Urheiluextra.
31.12 Su 22:30 (Nelonen) NBA LIVE: Washington Wizards - Chicago Bulls - Ei lisätietoja.
31.12 Su 22:55 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: USA - FIN - Yhdysvallat - Suomi.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#18
Vuosi 2018 Alkaa

01.1 Ma 01:35 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Garmisch-Partenkirchen karsinta - Mäkihypyn maailmancup.
01.1 Ma 10:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: USA - FIN - Kooste ottelusta Yhdysvallat - Suomi.
01.1 Ma 18:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: USA - FIN - Kooste ottelusta Yhdysvallat - Suomi.
01.1 Ma 23:25 (MTV3) Hiihdon maailmancup: Lenzerheide - Hiihdon maailmancup.

02.1 Ti 00:25 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Garmisch-Partenkirchen - Mäkihypyn maailmancup.

03.1 Ke 01:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Puolivälierä - Puolivälierä.
03.1 Ke 10:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Puolivälierä - Kooste puolivälierästä.
03.1 Ke 18:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Puolivälierä - Kooste puolivälierästä.
03.1 Ke 23:40 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Innsbruck karsinta - Mäkihypyn maailmancup.

04.1 To 13:20 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten pikamatka - Naisten pikamatka.
04.1 To 18:00 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten pikamatka - Kooste naisten pikamatkan kilpailusta.
04.1 To 23:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Välierä - Välieräottelu.
04.1 To 23:35 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Innsbruck - Mäkihypyn maailmancup.

05.1 Pe 10:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Välierä - Kooste välieräottelusta.
05.1 Pe 15:10 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten pikamatka - Miesten pikamatka.
05.1 Pe 16:30 (YLE TV2) Pikaluistelun EM - Ensimmäinen päivä.
05.1 Pe 18:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Välierä - Kooste välieräottelusta.

06.1 La 00:55 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Biscofhofen karsinta - Mäkihypyn maailmancup.
06.1 La 02:50 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Loppuottelu - Loppuottelu.
06.1 La 10:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Loppuottelu - Kooste loppuottelusta.
06.1 La 13:08 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu - Naisten takaa-ajokilpailu.
06.1 La 14:00 (YLE TV2) Jääkiekon nuorten MM: Loppuottelu - Kooste loppuottelusta.
06.1 La 15:55 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten takaa-ajokilpailu - Miesten takaa-ajokilpailu.
06.1 La 16:45 (YLE TV2) Pikaluistelun EM - Toinen päivä.

07.1 Su 00:40 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Adelboden - Alppihiihdon maailmancup.
07.1 Su 01:35 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Bischofhofen - Mäkihypyn maailmancup.
07.1 Su 12:20 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten viesti - Naisten viesti.
07.1 Su 14:00 (YLE TV2) Cheerleadingin SM - Cheerleadingin SM-kilpailut 2017.
07.1 Su 15:25 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten viesti - Miesten viesti.
07.1 Su 17:00 (YLE TV2) Ratsastuksen maailma - Ratsastuksen maailma esittelee hevosurheilua monesta eri näkökulmasta.
07.1 Su 17:30 (YLE TV2) Pääpeli: Marcus Sandell - kuolemanpelko - Saako urheilija pelätä? Pelko on luonnollinen tunne, jonka hallitsemista hengenvaarallisesti loukkaantunut alppihiihtäjä Marcus Sandell on joutunut opettelemaan.
07.1 Su 18:00 (YLE TV2) Pikaluistelun EM - Kolmas päivä.
07.1 Su 19:20 (MTV3) Hiihto Extra - Urheiluextra.
07.1 Su 23:30 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Adelboden - Alppihiihdon maailmancup.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#19
15.1 Ma 00:20 (MTV3) Mäkihypyn maailmancup: Tauplitz - Mäkihypyn maailmancup.

16.1 Ti 18:00 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Miesten lyhytohjelma - Kooste miesten lyhytohjelmasta.

17.1 Ke 22:35 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Parien lyhytohjelma - Kooste parien lyhytohjelmasta.

18.1 To 13:00 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Naisten lyhytohjelma - Kooste naisten lyhytohjelmasta.
18.1 To 15:05 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten pikamatka - Naisten pikamatka.
18.1 To 16:30 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Naisten lyhytohjelma - Kooste naisten lyhytohjelmasta.
18.1 To 18:00 (YLE TV2) Lentomäen MM - Karsintakilpailu.
18.1 To 23:35 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Parien vapaaohjelma - Kooste parien vapaaohjelmasta.

19.1 Pe 14:00 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Jäätanssin lyhyttanssi - Kooste jäätanssin lyhyttanssista.
19.1 Pe 15:10 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten pikamatka - Miesten pikamatka.
19.1 Pe 16:30 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Pikaluistelun maailmancup.
19.1 Pe 18:00 (YLE TV2) Lentomäen MM - 1.
19.1 Pe 19:15 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Miesten vapaaohjelma - Kooste miesten vapaaohjelmasta.

20.1 La 01:05 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup:Kitzbühel - Alppihiihdon maailmancup.
20.1 La 11:10 (YLE TV2) Pääpeli: Roope Tonteri - vaiettu totuus - Lumilautailun imago pursuaa hyvää fiilistä ja rentoa meininkiä.
20.1 La 11:40 (YLE TV2) Hiihdon Suomen Cup : Naisten viesti - Hiihdon Suomen Cup, naisten viesti 3 x 5 km (p).
20.1 La 12:45 (YLE TV2) Hiihdon Suomen Cup : Miesten viesti - Hiihdon Suomen Cup, miesten viesti 3 x 7,5 km (p).
20.1 La 14:05 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten takaa-ajokilpailu - Naisten takaa-ajokilpailu.
20.1 La 14:50 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Jäätanssin vapaatanssi - Kooste jäätanssin vapaatanssista.
20.1 La 15:55 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten takaa-ajokilpailu - Miesten takaa-ajokilpailu.
20.1 La 16:35 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Pikaluistelun maailmancup.
20.1 La 16:55 (YLE TV2) Lentomäen MM - 3.
20.1 La 19:00 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Naisten vapaaohjelma - Kooste naisten vapaaohjelmasta.

21.1 Su 00:25 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Kitzbühel - Alppihiihdon maailmancup.
21.1 Su 10:00 (YLE TV2) Hiihdon Suomen Cup : Naisten 20 km - Hiihdon Suomen Cup, naisten yhteislähtökilpailu 20 km (p).
21.1 Su 11:30 (YLE TV2) Hiihdon Suomen Cup : Miesten 30 km - Hiihdon Suomen Cup, naisten yhteislähtökilpailu 30 km (p).
21.1 Su 13:20 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Naisten yhteislähtö - Naisten yhteislähtö.
21.1 Su 14:10 (YLE TV2) Alamäkiluistelu - Kooste alamäkiluistelun MM-sarjan ensimmäisestä osakilpailusta.
21.1 Su 14:55 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Pikaluistelun maailmancup.
21.1 Su 15:20 (YLE TV2) Pääpeli: Janne Ahonen - pakotettu päätös - Kuka määrittää, milloin urheilijan pitää lopettaa? Kuningaskotka Janne Ahonen lopetti väärällä hetkellä ja palasi välittämättä siitä, ettei ollut enää se sama Janne, joka voitti viisi mäkiviikkoa.
21.1 Su 15:50 (YLE TV2) Ampumahiihdon MC: Miesten yhteislähtö - Miesten yhteislähtö.
21.1 Su 16:25 (YLE TV2) Pikaluistelun MC - Pikaluistelun maailmancup.
21.1 Su 16:55 (YLE TV2) Lentomäen MM - Joukkuekilpailu.
21.1 Su 19:10 (YLE TV2) Taitoluistelun EM: Loppunäytös - Kooste loppunäytöksestä.
21.1 Su 19:20 (MTV3) Hiihtoextra - Urheiluextra.
21.1 Su 23:30 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Kitzbühel - Alppihiihdon maailmancup.
 
Kiitokset: Pygmi

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#20
22.1 Ma 18:00 (YLE TV2) Jalkapallon naisten MM-karsinta: ISR - FIN - Kooste naisten MM-karsintaottelusta Israel - Suomi.

23.1 Ti 00:55 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Shladming - Alppihiihdon maailmancup.

26.1 Pe 15:45 (YLE TV2) X Games - Kooste ensimmäisen kilpailupäivän tapahtumista.
26.1 Pe 18:00 (YLE TV2) X Games - Kooste ensimmäisen kilpailupäivän tapahtumista.
26.1 Pe 18:30 (YLE TV2) Mestis: LeKi - SaPKo - Mestiksen ruokosarjan ottelu LeKi - SaPKo.

27.1 La 00:30 (MTV3) Yhdistetyn maailmancup: Seefeld - Yhdistetyn maailmancup.
27.1 La 01:25 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Lenzerheide - Alppihiihdon maailmancup.
27.1 La 13:40 (YLE TV2) Hiihdon Ski Classics: La Diagonela - La Diagonela, 65 km.
27.1 La 14:00 (Nelonen) MM-ralli LIVE: EK12, Monte Carlo - Ei lisätietoja.
27.1 La 16:00 (YLE TV2) X Games - Kooste toisen kilpailupäivän tapahtumista.
27.1 La 18:00 (YLE TV2) Leijonien olympiamitalit: 1988 - 1/6.

28.1 Su 00:25 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Lenzerheide - Alppihiihdon maailmancup.
28.1 Su 01:20 (MTV3) Yhdistetyn ja hiihdon maailmancup: Seefeld - Yhdistetyn ja hiihdon maailmancup.
28.1 Su 14:00 (YLE TV2) Hiihdon Ski Classics: Marcialonga - Marcialonga, 70 km.
28.1 Su 15:30 (YLE TV2) X Games - Kooste kolmannen kilpailupäivän tapahtumista.
28.1 Su 17:30 (YLE TV2) Pääpeli: Roope Tonteri - vaiettu totuus - Lumilautailun imago pursuaa hyvää fiilistä ja rentoa meininkiä.
28.1 Su 18:00 (YLE TV2) Leijonien olympiamitalit: 1994 - 2/6.
28.1 Su 19:20 (MTV3) Hiihtoextra - Urheiluextra.
 
Kiitokset: Pygmi

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#21
29.1 Ma 00:25 (MTV3) Yhdistetyn ja hiihdon maailmancup: Seefeld - Yhdistetyn ja hiihdon maailmancup.
29.1 Ma 01:20 (MTV3) Alppihiihdon maailmancup: Lenzerheide - Alppihiihdon maailmancup.
29.1 Ma 18:00 (YLE TV2) X Games - Kooste neljännen kilpailupäivän tapahtumista.

02.2 Pe 12:50 (YLE TV2) Alamäkiluistelu - Alamäkiluistelun MM-sarjan toinen osakilpailu.
02.2 Pe 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Pelisilmä kokoaa yhteen lauantain kiinnostavimman urheilun ja tärkeimmät pelikohteet Vakioveikkauksesta, Totosta ja vedonlyönnistä.

03.2 La 15:20 (YLE TV2) Hiihdon Ski Classics: Dobbiaco - Cortina - Dobbiaco - Cortina d'Ampezzo, 50 km.
03.2 La 17:00 (YLE TV2) Leijonien olympiamitalit: 1998 - 3/6.
03.2 La 18:00 (YLE TV2) Leijonien olympiamitalit: 2006 - 4/6.

04.2 Su 14:05 (YLE TV2) Ratsastuksen maailma - Ratsastuksen maailma esittelee hevosurheilua monesta eri näkökulmasta.
04.2 Su 14:30 (YLE TV2) Rallin SM: Rovaniemi - Rovaniemen osakilpailu.
04.2 Su 17:00 (YLE TV2) Leijonien olympiamitalit: 2010 - 5/6.
04.2 Su 18:00 (YLE TV2) Leijonien olympiamitalit: 2014 - 6/6.
04.2 Su 19:20 (MTV3) CHL Extra - Urheiluextra.
 
Kiitokset: Pygmi

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#22
08.2 To 02:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin alkulohko 1.
08.2 To 13:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin alkulohko .
08.2 To 14:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Mäkihyppy - Mäkihypyn miesten normaalimäen karsinta.
08.2 To 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän tapahtumat - Talviolympialaisten päivän huippuhetket.

09.2 Pe 01:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin alkulohko .
09.2 Pe 03:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen kumpareiden naisten karsinta.
09.2 Pe 04:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen kumpareiden miesten karsinta.
09.2 Pe 05:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun joukkuekilpailu, miesten ja parien lyhytohjelmat.
09.2 Pe 06:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin alkulohko .
09.2 Pe 12:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Kohti avajaisia - Koosteita aamuyön kilpailuista.
09.2 Pe 12:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Avajaiset - Avajaiset.
09.2 Pe 15:30 (YLE TV2) Sotshin suomalaiset juhlahetket - Sotshin olympialaisten suomalaiset menestyshetket miesten pariviestin kultajuhlista.
09.2 Pe 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän tapahtumat - Talviolympialaisten päivän huippuhetket.
09.2 Pe 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa, etkot - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
09.2 Pe 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Avajaiset - Avajaiset uusintana.

10.2 La 02:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin alkulohko .
10.2 La 03:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun slopestyle, miesten karsinta 1.
10.2 La 05:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin alkulohko .
10.2 La 06:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun slopestyle, miesten karsinta 2.
10.2 La 07:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon naisten yhdistelmäkilpailu 7,5 km (p) + 7,5 km (v).
10.2 La 10:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Japani - Ruotsi.
10.2 La 12:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon naisten pikakilpailu 7,5 km.
10.2 La 13:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin alkulohko .
10.2 La 14:35 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Mäkihyppy - Mäkihypyn miesten normaalimäen loppukilpailu.
10.2 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Pelisilmä kokoaa yhteen lauantain kiinnostavimman urheilun ja tärkeimmät pelikohteet Vakioveikkauksesta, Totosta ja vedonlyönnistä.
10.2 La 16:35 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun naisten 3000 m.
10.2 La 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
10.2 La 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
10.2 La 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
10.2 La 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
10.2 La 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
10.2 La 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
10.2 La 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Short track - Short trackin M 1500 m loppukilpailu, N 500 m ja N 3000 m viestin karsinnat.

11.2 Su 02:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpeln alkulohko .
11.2 Su 02:55 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun slopestyle, miesten loppukilpailu.
11.2 Su 03:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten syöksylasku.
11.2 Su 05:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun joukkuekilpailu, jäätanssin lyhyt tanssi, naisten lyhyt ohjelma ja parien vapaaohjelma.
11.2 Su 06:25 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun slopestyle, naisten karsinta.
11.2 Su 07:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon miesten yhdistelmäkilpailu 15 km (p) ja 15 km (v).
11.2 Su 09:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Suomi - Yhdysvallat.
11.2 Su 12:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun joukkuekilpailu, jäätanssin ja naisten lyhyt ohjelmat sekä parien vapaaohjelma.
11.2 Su 12:25 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun miesten 5000 m.
11.2 Su 12:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun slopestylen naisten karsinta.
11.2 Su 12:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon miesten pikakilpailu 10 km.
11.2 Su 13:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpeln tie breaker.
11.2 Su 14:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Kanada - Venäjä.
11.2 Su 16:25 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen kumpareiden naisten loppukilpailu.
11.2 Su 16:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ohjaskelkkailu - Ohjaskelkkailun miesten 3.
11.2 Su 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
11.2 Su 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
11.2 Su 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
11.2 Su 19:20 (MTV3) Olympialaiset Extra - Urheiluextra.
11.2 Su 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
11.2 Su 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
11.2 Su 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
11.2 Su 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten syöksylasku.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#23
12.2 Ma 02:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin välierä 1.
12.2 Ma 02:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun slopestyle, naisten loppukilpailu.
12.2 Ma 04:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten suurpujottelun 1.
12.2 Ma 06:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten suurpujottelun 2.
12.2 Ma 08:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun joukkuekilpailun miesten, naisten ja jäätanssin vapaaohjelmat.
12.2 Ma 09:25 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Sveitsi - Japani.
12.2 Ma 11:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon naisten takaa-ajokilpailu 10 km.
12.2 Ma 12:25 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen kumpareiden miesten loppukilpailu, 1.
12.2 Ma 13:05 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun slopestyle, naisten loppukilpailu.
12.2 Ma 13:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon miesten takaa-ajokilpailu 12,5 km.
12.2 Ma 13:55 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen kumpareiden miesten loppukilpailu, 2.
12.2 Ma 14:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Mäkihyppy - Mäkihypyn naisten normaalimäen kilpailu.
12.2 Ma 16:35 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen kumpareiden miesten loppukilpailu.
12.2 Ma 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
12.2 Ma 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
12.2 Ma 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
12.2 Ma 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
12.2 Ma 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
12.2 Ma 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
12.2 Ma 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin välierä.

13.2 Ti 02:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin pronssiottelu.
13.2 Ti 02:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun halfpipe, naisten loppukilpailu.
13.2 Ti 04:25 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten alppiyhdistetyn syöksylasku.
13.2 Ti 05:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun halfpipe, miesten karsinta.
13.2 Ti 07:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten alppiyhdistetyn pujottelu.
13.2 Ti 09:05 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Kanada - Suomi.
13.2 Ti 10:20 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon naisten ja miesten sprinttikilpailujen karsinta.
13.2 Ti 12:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Short track - Short trackin naisten 500 m.
13.2 Ti 12:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon naisten ja miesten sprinttikilpailujen loppukilpailut.
13.2 Ti 13:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin sekanelinpelin loppuottelu.
13.2 Ti 14:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Yhdysvallat - Venäjä.
13.2 Ti 16:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun miesten 1500 m.
13.2 Ti 16:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ohjaskelkkailu - Ohjaskelkkailun naisten 3.
13.2 Ti 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
13.2 Ti 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
13.2 Ti 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
13.2 Ti 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
13.2 Ti 21:35 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga: Juventus - Tottenham - Juventus - Tottenham.

14.2 Ke 03:05 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten pujottelun 1.
14.2 Ke 03:25 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun halfpipe, miesten loppukilpailu.
14.2 Ke 04:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun parien lyhyt ohjelma.
14.2 Ke 06:35 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten pujottelun 2.
14.2 Ke 07:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Yhdistetty - Yhdistetyn normaalimäen kilpailu, mäkiosuus.
14.2 Ke 08:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten alkulohko .
14.2 Ke 10:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Yhdistetty - Kooste yhdistetyn normaalimäen kilpailun mäkiosuudesta.
14.2 Ke 10:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Yhdistetty - Yhdistetyn normaalimäen kilpailu, hiihto-osuus 10 km (v).
14.2 Ke 11:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten pujottelu.
14.2 Ke 12:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun halfpipe, miesten loppukilpailu.
14.2 Ke 12:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon naisten normaalimatkan kilpailu 15 km.
14.2 Ke 15:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun naisten 1000 m.
14.2 Ke 15:35 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ohjaskelkkailu - Ohjaskelkkailun parikilpailu.
14.2 Ke 16:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten alkulohko .
14.2 Ke 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
14.2 Ke 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
14.2 Ke 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
14.2 Ke 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
14.2 Ke 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
14.2 Ke 23:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
14.2 Ke 23:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ohjaskelkkailu - Ohjaskelkkailun parikilpailu.

15.2 To 03:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten super-g.
15.2 To 03:55 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautakrossi, miesten ranking.
15.2 To 05:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Yhdysvallat - Kanada.
15.2 To 05:35 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun parien vapaaohjelma.
15.2 To 06:25 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautakrossi, miesten loppukilpailu.
15.2 To 07:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun parien vapaaohjelma.
15.2 To 08:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon naisten 10 km (v).
15.2 To 09:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Venäjä - Suomi.
15.2 To 11:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin naisten alkulohko .
15.2 To 11:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten ottelu Yhdysvallat - Kanada.
15.2 To 12:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon miesten normaalimatkan kilpailu 20 km.
15.2 To 15:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun miesten 10 000 m.
15.2 To 16:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ohjaskelkkailu - Ohjaskelkkailun joukkuekilpailu.
15.2 To 16:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin naisten alkulohko .
15.2 To 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
15.2 To 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
15.2 To 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
15.2 To 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
15.2 To 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
15.2 To 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
15.2 To 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ohjaskelkkailu - Ohjaskelkkailun joukkuekilpailu.

16.2 Pe 02:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Skeleton - Skeletonin miesten 3.
16.2 Pe 04:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun miesten lyhyt ohjelma.
16.2 Pe 07:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon miesten 15 km (v).
16.2 Pe 09:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun lumilautakrossi, naisten loppukilpailu.
16.2 Pe 10:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten alkulohko .
16.2 Pe 11:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin naisten alkulohko .
16.2 Pe 13:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen hypyt, naisten loppukilpailu.
16.2 Pe 14:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Mäkihyppy - Mäkihypyn miesten suurmäen karsintakilpailu.
16.2 Pe 15:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun miesten lyhyt ohjelma.
16.2 Pe 16:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun naisten 5000 m.
16.2 Pe 16:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten alkulohko .
16.2 Pe 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
16.2 Pe 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
16.2 Pe 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
16.2 Pe 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
16.2 Pe 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
16.2 Pe 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
16.2 Pe 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Skeleton - Skeletonin miesten 3.

17.2 La 03:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten super-g.
17.2 La 05:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun miesten vapaaohjelma.
17.2 La 07:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten neljännesfinaaliottelu.
17.2 La 09:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen slopestyle, naisten loppukilpailu.
17.2 La 09:30 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten neljännesvälieräottelu.
17.2 La 09:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten super-g.
17.2 La 10:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten alkulohko .
17.2 La 11:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon naisten viesti 4 x 5 km.
17.2 La 12:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon naisten yhteislähtökilpailu 12,5 km.
17.2 La 14:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Mäkihyppy - Mäkihypyn miesten suurmäen loppukilpailu.
17.2 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Pelisilmä kokoaa yhteen lauantain kiinnostavimman urheilun ja tärkeimmät pelikohteet Vakioveikkauksesta, Totosta ja vedonlyönnistä.
17.2 La 16:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Short track - Short trackin naisten 1500 m ja miesten 1000 m.
17.2 La 16:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Skeleton - Skeletonin naisten 3.
17.2 La 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
17.2 La 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
17.2 La 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
17.2 La 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
17.2 La 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
17.2 La 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
17.2 La 22:30 (YLE TV2) Alamäkiluistelu - Kooste alamäkiluistelun MM-sarjan kolmannesta osakilpailusta.

18.2 Su 03:05 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten suurpujottelun 1.
18.2 Su 05:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen slopestyle, miesten karsinta.
18.2 Su 06:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten suurpujottelun 2.
18.2 Su 08:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon miesten viesti 4 x 10 km.
18.2 Su 09:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen slopestyle, miesten loppukilpailu.
18.2 Su 10:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling tai jääkiekko - Curlingin miesten ja naisten alkulohkot .
18.2 Su 13:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon miesten yhteislähtökilpailu 15 km.
18.2 Su 14:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten alkulohko .
18.2 Su 15:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen hypyt, miesten loppukilpailu.
18.2 Su 16:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun miesten joukkuekilpailun karsinta ja naisten 500 m loppukilpailu.
18.2 Su 16:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun parikelkkailu, 1.
18.2 Su 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
18.2 Su 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
18.2 Su 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
18.2 Su 19:20 (MTV3) Olympialaiset Extra - Urheiluextra.
18.2 Su 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
18.2 Su 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
18.2 Su 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
18.2 Su 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen hypyt, miesten loppukilpailu.
18.2 Su 23:00 (YLE TV2) Hiihdon Ski Classics: Jizerska - Jizerska, 50 km.
 
Kiitokset: vehkaar1

jko

Huoltovalikon jäsen
#24
Etelä-Korean talviolympialaiset näkyvät Astra 19E satelliitin kautta maksuttomilla Das Erste HD ja ZDF HD kanavilla.

Siinä on huoltovalikkolaisilla taas hyvä mahdollisuus itse tsekata millaisia eroja kuvanlaadussa on Suomen Ylen HD kanavilla ja TV5 HD kanavalla (kenellä näkyy) kun ne on 1080i kanavia ja verrata niiden kuvaa em. Saksan kanavien 720p kuvaan.

Sen verran isot rahat tv-yhtiöt ovat maksaneet noiden olympialaisten tv-oikeuksista että eiköhän ne niiden lähettämiseen käytä parasta kalustoa mitä talosta löytyy.

Eiköhän esimerkiksi avajaiset välitetä Euroopan tv-yhtiöille 1080p kuvana tai 4k kuvana niin lähdemateriaalia on kunnossa lähetti sen sitten edelleen 1080i tai 720p formaatissa. Voihan se olla että kuvanlaadun onnistuvat paskomaan sillä jos Etelä-Koreassa tv-kalusto on 60 Hz kuvaa tuottavaa ja Eurooppaan se pitää muuttaa jossain välissä 50 Hz kenttätaajuuteen.

Etelä-Korean oma tv-formaatti on ATSC ja 60 Hz lomiteltu kuva.

ATSC standards - Wikipedia

Voihan siellä toki olla rinnakkain sekä 60 Hz kalusto että 50 Hz kamerakalusto. Tosin silloin vaadittaisiin tuplamäärä kaikkea muutakin kuin kameroita.
 

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Länsi Kanta-Häme
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
#25
19.2 Ma 02:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, naisten karsinta.
19.2 Ma 03:00 (Nelonen) NBA LIVE: All-Star Game 2018 - Ei lisätietoja.
19.2 Ma 05:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen halfpipe, naisten karsinta.
19.2 Ma 06:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten välieräottelu.
19.2 Ma 08:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun jäätanssin lyhyt tanssi.
19.2 Ma 11:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, naisten karsinta.
19.2 Ma 12:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten alkulohko 9.
19.2 Ma 13:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun miesten 500 m.
19.2 Ma 14:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten välieräottelu.
19.2 Ma 14:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Mäkihyppy - Mäkihypyn joukkuekilpailu.
19.2 Ma 16:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun parikelkkailu, miesten 3.
19.2 Ma 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
19.2 Ma 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
19.2 Ma 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
19.2 Ma 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
19.2 Ma 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
19.2 Ma 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
19.2 Ma 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun parikelkkailu, miesten 3.

20.2 Ti 03:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen halfpipe, naisten loppukilpailu.
20.2 Ti 04:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun jäätanssin vapaatanssi.
20.2 Ti 06:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen halfpipe, miesten karsinta.
20.2 Ti 08:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin naisten alkulohko 10.
20.2 Ti 09:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun jäätanssin vapaatanssi.
20.2 Ti 11:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Yhdistetty - Yhdistetyn suurmäen kilpailu, mäkiosuus.
20.2 Ti 13:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon sekaviesti.
20.2 Ti 14:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Yhdistetty - Yhdistetyn suurmäen kilpailu, hiihto-osuus 10 km.
20.2 Ti 15:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Short track - Short trackin naisten 3 000 m viesti.
20.2 Ti 16:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen halfpipe, naisten loppukilpailu.
20.2 Ti 16:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun naisten 1.
20.2 Ti 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
20.2 Ti 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
20.2 Ti 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
20.2 Ti 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
20.2 Ti 21:35 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga: Chelsea - Barcelona - Chelsea - Barcelona.

21.2 Ke 02:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, miesten karsinta.
21.2 Ke 02:55 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun naisten lyhytohjelma, osa 1.
21.2 Ke 04:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten syöksylasku.
21.2 Ke 04:40 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun naisten lyhytohjelma, osa 2.
21.2 Ke 05:05 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, miesten karsinta.
21.2 Ke 05:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen skikrossi, miesten ranking.
21.2 Ke 06:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen skikrossi, miesten loppukilpailu.
21.2 Ke 07:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, miesten karsinta.
21.2 Ke 08:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun naisten lyhytohjelma.
21.2 Ke 09:30 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten pronssiottelu.
21.2 Ke 09:35 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon parisprintin karsinta.
21.2 Ke 11:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon parisprintin loppukilpailu.
21.2 Ke 13:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun naisten 3.
21.2 Ke 14:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen skikrossi, miesten loppukilpailu.
21.2 Ke 15:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun naisten 4.
21.2 Ke 15:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun naisten ja miesten joukkuekilpailut.
21.2 Ke 16:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten syöksylasku.
21.2 Ke 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
21.2 Ke 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
21.2 Ke 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
21.2 Ke 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
21.2 Ke 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
21.2 Ke 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
21.2 Ke 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen skikrossi, miesten loppukilpailu.

22.2 To 03:05 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiiihdon miesten pujottelun 1.
22.2 To 04:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen halfpipe, miesten loppukilpailu.
22.2 To 04:55 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun parisuurpujottelu, naisten ja miesten karsinta.
22.2 To 05:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekon naisten loppuottelu.
22.2 To 06:40 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten pujottelun 2.
22.2 To 08:40 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiiihdon miesten pujottelun 2.
22.2 To 09:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Yhdistetty - Yhdistetyn joukkuekilpailun mäkiosuus.
22.2 To 10:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling tai lumilautailu - Curlingin naisten ja miesten tie-breakerottelut tai lumilautailun naisten ja miesten parisuurpujottelu.
22.2 To 11:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Yhdistetty - Yhdistetyn joukkuekilpailun hiihto-osuus.
22.2 To 13:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon naisten viesti 4 x 6 km.
22.2 To 14:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten välierät.
22.2 To 16:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Short track - Short trackin miesten 500 m, naisten 1 000 m ja miesten 5 000 m viesti.
22.2 To 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
22.2 To 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
22.2 To 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
22.2 To 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
22.2 To 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
22.2 To 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
22.2 To 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon miesten pujottelu.

23.2 Pe 02:20 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, naisten loppukilpailu.
23.2 Pe 02:55 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun naisten vapaaohjelma, osa 1.
23.2 Pe 04:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten alppiyhdistetyn syöksylasku.
23.2 Pe 05:00 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun naisten vapaaohjelma, osa 2.
23.2 Pe 05:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen skikrossi, naisten ranking.
23.2 Pe 06:10 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Freestyle - Freestylen skikrossi, naisten loppukilpailu.
23.2 Pe 07:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon naisten alppiyhdistetyn pujottelu.
23.2 Pe 08:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten pronssiottelu.
23.2 Pe 11:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, naisten loppukilpailu.
23.2 Pe 12:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun miesten 1 000 m.
23.2 Pe 13:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Ampumahiihto - Ampumahiihdon miesten viesti 4 x 7,5 km.
23.2 Pe 14:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin naisten välieräottelut.
23.2 Pe 15:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun naisten vapaaohjelma.
23.2 Pe 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
23.2 Pe 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
23.2 Pe 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
23.2 Pe 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
23.2 Pe 21:35 (YLE TV2) Koripallon MM 2019 karsinta: ISL - FIN - Koripallon miesten MM-karsintaottelu Islanti - Suomi.

24.2 La 02:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun big air, miesten loppukilpailu.
24.2 La 04:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Alppihiihto - Alppihiihdon joukkuekilpailu.
24.2 La 04:55 (YLE TV1) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun parisuurpujottelu, naisten ja miesten loppukilpailut.
24.2 La 06:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun 4-miehisjoukkuekilpailu, 1.
24.2 La 06:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon miesten 50 km yhteislähtökilpailun pohjustusta.
24.2 La 07:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon miesten 50 km yhteislähtökilpailu (p).
24.2 La 10:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin miesten loppuottelu.
24.2 La 11:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautaillu - Lumilautailun big air, miesten loppukilpailu.
24.2 La 13:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin naisten pronssiottelu.
24.2 La 15:15 (MTV3) Pelisilmä - Pelisilmä kokoaa yhteen lauantain kiinnostavimman urheilun ja tärkeimmät pelikohteet Vakioveikkauksesta, Totosta ja vedonlyönnistä.
24.2 La 15:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Pikaluistelu - Pikaluistelun naisten ja miesten yhteislähtökilpailut.
24.2 La 16:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Lumilautailu - Lumilautailun parisuurpujottelu, naisten ja miesten loppukilpailut.
24.2 La 17:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
24.2 La 17:45 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
24.2 La 18:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
24.2 La 21:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Korea tunnissa - Korea tunnissa - talviolympialaisten päivän huippuhetket.
24.2 La 21:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän suomalaiset - Kertaus päivän suomalaissuorituksista.
24.2 La 22:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päivän jääkiekko - Olympiajääkiekon päivän tapahtumat.
24.2 La 22:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun 4-miehisjoukkuekilpailu, 1.

25.2 Su 01:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Curling - Curlingin naisten loppuottelu.
25.2 Su 04:55 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Rattikelkkailu - Rattikelkkailun 4-miehisjoukkuekilpailu, 3.
25.2 Su 07:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Hiihto - Maastohiihdon naisten 30 km yhteislähtökilpailu (p).
25.2 Su 10:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Jääkiekko - Jääkiekkoturnausten kertaus.
25.2 Su 10:30 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Kisojen kertaus - Kisojen suomalaismenestyksen kertaus.
25.2 Su 10:50 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Taitoluistelu - Taitoluistelun loppunäytös.
25.2 Su 12:15 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Kansainvälinen kertaus - Kisaorganisaation kisakooste.
25.2 Su 13:00 (YLE TV2) Korean olympialaiset: Päättäjäiset - Olympiakisojen päättäjäiset.
25.2 Su 16:50 (YLE TV2) Rallin SM: Mikkeli - Mikkelin osakilpailu.
25.2 Su 17:45 (YLE TV2) Kohti Fifan jalkapallon MM-kisoja 2018 - Sarjassa tutustaan jalkapallon MM-kisoissa mukana oleviin joukkueisiin ja pelaajiin.
25.2 Su 18:10 (YLE TV2) Koripallon MM 2019 karsinta: FIN - BUL - Koripallon miesten MM-karsintaottelu Suomi - Bulgaria.
 
Kiitokset: vehkaar1