Urheilun ohjelmatietoja

Sivustoa
		sponsoroi SatShop.fi

Lumikki

Huoltovalikon jäsen
Laitteisto
5W,0.8W,9E,13E 100cm
19E,26E,28E 121cm
Vu+ Solo2 (2xS2) OpenATV 5.3
Vu+ Solo SEV2 (2xT2) OpenATV 5.1
Nuc Kodi Libre. 7.0.3
Itse en ymmärrä urheilun päälle mitään, mutta onko tälläiselle mitään tarvetta?
(Kunhan vain huvikseni noukin noita scriptillä web-sivulta)
Urheilu | Iltapulu.fi
Yle TV2 - Sports - TV-opas
MTV3 - Sports - TV-opas
Yle Urheilu
Ottelu.fi

26.9 Ti 21:15 (YLE TV2) Jalkapallon Mestarien liiga: Dortmund - Real Madrid - Toisen kierroksen ottelu Dortmund - Real Madrid.

28.9 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.

30.9 La 11:00 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Ossi Oikarinen ja Mika Salo.
30.9 La 14:00 (YLE TV2) Pyöräilyä - Pyöräilykauden päätöskisa.
30.9 La 15:40 (YLE TV2) Suunnistuksen maailmancup - Keskimatkan kilpailut.
30.9 La 16:30 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Studiossa Tomi Tuominen, Ossi Oikarinen ja Mika Salo.
30.9 La 17:05 (YLE TV2) Käsipallon SM: Dicken - HIFK - Käsipallon naisten ottelu Dicken - HIFK.

01.10 Su 08:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Ossi Oikarinen ja Mika Salo.
01.10 Su 14:45 (YLE TV2) MotorSport Extra: Rallicrossin SM - Rallicrossin viisiosainen SM-sarja tarjosi kauden mittaan todella tiukkoja finaalitaisteluita.
01.10 Su 15:15 (YLE TV2) Suunnistuksen maailmancup - Sprinttikilpailut.
01.10 Su 17:05 (YLE TV2) Käsipallon SM: Cocks - BK-46 - Käsipallon miesten ottelu Cocks - BK-46.
01.10 Su 22:30 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Selostus: Niki Juusela, asiantuntijat: Ossi Oikarinen ja Mika Salo.

02.10 Ma 11:00 (MTV3) Formula 1: Malesian osakilpailu - Formula 1: osakilpailu.

05.10 To 22:35 (MTV3) Formulasirkus - Mervi Kallio kurkistaa formulasirkuksen kulisseihin uuden kisaviikonlopun kynnyksellä.

06.10 Pe 19:00 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Wiler-Ersigen - SPV - Suora lähetys miesten puolivälierästä.
06.10 Pe 21:20 (YLE TV2) Jalkapallon MM 2018 karsinta: CRO - FIN - Kroatia - Suomi.
06.10 Pe 00:30 (YLE TV2) Jalkapallon MM 2018 karsinta - Kooste muista päivän otteluista.
06.10 Pe 08:00 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Tommi Pärmäkoski ja Mika Salo.

07.10 La 11:00 (JIM) MM-rallicross: Saksa, Highlights - Ei lisätietoja.
07.10 La 15:25 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Classic - Chodov/Weissenfels - Suora lähetys miesten välierästä.
07.10 La 15:35 (YLE TV2) MotorSport Extra: Rallin SM - Kooste rallin SM-sarjan päätösratkaisuista Tampereelta.
07.10 La 16:05 (YLE TV2) Lentopallon mestaruusliiga: LP Viesti - HPK - Naisten lentopalloliigan ottelu LP Viesti - HPK.
07.10 La 18:25 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Falun - Wiler-Ersigen/SPV - Suora lähetys miesten välierästä.
07.10 La 18:30 (MTV3) Formula 1: Paalupaikka - Studiossa Tomi Tuominen, Tommi Pärmäkoski ja Mika Salo.
07.10 La 19:10 (YLE TV2) Taitoluistelun Finlandia Trophy - Jäätanssin lyhyt tanssi, parien ja miesten vapaaohjelma sekä muodostelmaluistelun vapaaohjelma.

08.10 Su 06:30 (MTV3) Formula 1 Ennakkotunnelmat - Studiossa Tomi Tuominen, Tommi Pärmäkoski ja Mika Salo.
08.10 Su 11:25 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Naisten loppuottelu - Suora lähetys.
08.10 Su 14:05 (Kutonen) Salibandyn Champions Cup: Miesten loppuottelu - Suora lähetys.
08.10 Su 14:45 (YLE TV2) Ratsastuksen maailma - Ratsastuksen maailma esittelee hevosurheilua monesta eri näkökulmasta.
08.10 Su 15:35 (YLE TV2) Porkkala Swimrun - Porkkala Swimrun -uintijuoksukilpailu käytiin heinäkuussa 2017 Suomenlahden upeassa saaristossa.
08.10 Su 16:05 (YLE TV2) Lentopallon mestaruusliiga: VaLePa - Hurrikaani - Miesten lentopalloliigan ottelu VaLePa - Hurrikaani.
08.10 Su 19:10 (YLE TV2) Taitoluistelun Finlandia Trophy - Naisten vapaaohjelma ja jäätanssin vapaatanssi.
08.10 Su 22:30 (MTV3) Formula 1: osakilpailu - Selostus: Niki Juusela, asiantuntijat: Mika Salo ja Tommi Pärmäkoski.
 
Viimeksi muokattu:
Ylös